Home » Turkish » İsviçre Elması Cilt Bakımı

İsviçre Elması Cilt Bakımı

İsviçre Elmasının keşfedilmesi ve çeşitli cilt bakım ürünlerine dahil edilmesi cilt bakım sektöründe köklü değişikliğe sebep oldu. Bu keşiften özellikle yaşlanma karşıtı ürün kategorisi faydalanmıştır. Özel olarak Uttwiler Spatlauber şeklinde adlandırılan elma, aylarca beklediği halde çürümediğinde dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Bu ender elma dizgisi, yalnızca İsviçre’de bulunan ve neredeyse yok olmuş bir türdür. Araştırmalar İsviçre Elmasının cildinizde oluşan yaşlanma görüntüsünü tersine çevirme ve hücrelerimizin ömrünü uzatabildiğini iddia etmektedir. Bazısı, bu güçlü meyvenin dökülmüş saçlarınızı geri getirme ihtimali dahi olduğunu belirtir.

İnsanlar ve hayvanlarda olduğu gibi bitkilerde de kök hücre bulunur. İsviçre Elmasında bulunan kök hücreler, hem gelişim hem de epijenetik kontrol için etrafındaki hücrelerden gelecek sinyallere bağlıdır. Ancak insan ile bitki kök hücreleri arasındaki temel farklardan biri, bitki kök hücrelerinin tamamen yeni bir bitki oluşturma yeteneğine sahip olmasıdır.

İsviçre Elmasını muhteşem kılan şey, elmada bulunan güçlü kök hücrelerin miktarıdır. Sonuç olarak bitki kök hücrelerinin insan kök hücreleri, özellikle de cilt hücreleriyle etkileşime girmesi fikri kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cildin daha genç görünmesini sağlayacaktır. Herhangi bir kozmetik ürünün içeriğinde tipik olarak %1-2 oranında elma bulunur.

Elma üzerinde yapılan ilk araştırmalar, kesildikten hemen sonra bitki kök hücrelerinden meydana gelen koruyucu kallus tabakası oluşturmaya başladığını ortaya koymuştur. Bu hücreler elmadan alınıp bir solüsyona eklendiğinde ve insanlar üzerinde test edildiğinde ortaya çıkan sonuçlar hayret vericiydi. Araştırmacılar, solüsyon uygulandıktan sonra insan kök hücreleri üretiminde neredeyse %80 oranında bir artış gözlemlemiştir.

İşin daha ilginç yanı ise insan hücrelerinin UV ışınına karşı tepkisiydi. İsviçre Elmasıyla hazırlanan solüsyonla etkileşime geçmemiş, normal insan hücrelerinin %50’si UV ışınına maruz kaldığında ölmüştür. Fakat İsviçre Elması uygulanan cilt UV ışınına maruz kaldıktan sonra hemen hemen hiçbir hücre etkilenmemiştir.

Saç sağlığı bakımından da benzer sonuçlara ulaşılmıştır. Yeni elma solüsyonu dozu uygulanmayan saç kökleri 14 gün sonra cansızlaşmış, elma solüsyonu uygulanan kökler ise 18 gün boyunca büyümeye devam etmiştir.

Lancôme gibi birçok tanınmış kozmetik şirketi, son zamanlarda İsviçre Elması içeren cilt bakım ürün gruplarını tanıtmıştır. Dünya genelinde yaklaşık 100 şirket ürünlerinde İsviçre Elmasını kullanmaktadır. İsviçre Elmasıyla hazırlanan kozmetik ürünlerin birçok hayranı arasında Michelle Obama ve Jennifer Lopez sayılabilir. Neyse ki bu malzemenin kullanımı, popüler ve daha hesaplı cilt bakım sistemlerine de kazandırılmış ve böylece ünlü olmayan kadınlar dahi İsviçre Elması sektörünün nimetlerinden faydalanma imkanı bulmuştur. İsviçre elması içeren cilt bakım sistemlerini Google’da arattığımızda Indie Lee, Kyani ve Via Nature’ın sunduğu seçenekler karşımıza çıkıyor. Araştırma yapın ve size en uygun sistemi bulun. Pişman olmayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *